13:40 / E Martë, 15 Maj 2018

Aparati i ri i Panasonic, ky është çmimi i tij (Foto)

Panasonic e ka njoftuar modelin e saj të ri, LumixtS7. Atributet themelore të TS7 përfshijnë hidroizolimin deri në 102 metra, certifikimi MIL-STD 810F (pikat e mbijetuara në 6,6 këmbë), është i papërshkueshëm nga pluhuri, i papërshkueshëm nga goditja dhe ngrirja.

Modeli ka në sensor 20,4 megapiksel nxit deri në 10 fps, ose video 4K në 30 / 24fps.

Për lente, TS7 përdor një zgjidhje të palosur optike, duke rezultuar në një zmadhim optik 4.6x (35mm ekuivalent: 28-128mm).

Ashtu si çdo aparat i pavarur i pavarur, ka ëi-Fi të integruar për transferimet dhe një aplikacion shoqërues./Indeksonline/

 

Temat: