15:08 / E Enjte, 19 Prill 2018 / indeksADMonline

Aplikacioni mjekA�sor qA� mund tA� zbulojA� diabetin

NjA� aplikacion i ri pA�r kujdesin shA�ndetA�sor mund t’i ndihmojA� njerA�zit tA� shmangin rrezikun e zhvillimit tA� diabetit.

Aplikacioni i zhvilluar nga Australia A�shtA� pjesA� e programit SMARThealth tA� krijuar nga Instituti George pA�r ShA�ndetin Global tA� Sidneit.

PA�rmes aplikacionit, ju do tA� mA�soni gjithA�ka pA�r diabetin. I quajtur IMPACT Diabetes, aplikacioni do tA� ofroi kA�shilla tA� vazhdueshme jetese, rreziqet nga diabeti, shmangia e tij dhe ushqimet idale./Indeksonline.

Temat: