10:14 / E Mërkurë, 31 Tetor 2018 / indeksADMonline

Apostolova kritikon politikanët kosovarë: Mos jepni data për liberalizim vizash

Shefja e zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka lutur edhe njëherë secilin në Kosovë që të mos japin data për heqjen e vizave deri në fund të këtij viti për shtetasit e Kosovës.

Apostolova tha se ky është në proces në bërje dhe se sipas saj tash i mbetet shtetetve në mënyrë incidiuale të vendosen për lëvizjen pa viza.

Këto komente ajo i bëri në takimin që bashkë kryekuvendarin Kadri Veseli zhvilluan mëngjesin e sotëm me anëtarët e Komisionit për Legjislacion.