75 Mall Live Search
17:11 / E Enjte, 20 Qershor 2024 / FR

Arresohet Travis Scott

Ish-i i Kylie Jenner, Travis Scott, dyshohet se është arrestuar për dehje të çrregullt dhe shkelje në Miami.

7 News Miami pretendon se reperi 33-vjeçar, emri i vërtetë i të cilit është Jacques Bermon Webster, u dergua në burgun e qarkut Miami-Dade herët këtë mëngjes.

Menjëherë pasi u raportua për arrestimin e supozuar të Scott, ai shkroi në X: ‘Lol.’

Është pohuar se Scott u arrestua pasi oficerët u thirrën në një trazirë në Miami Beach Marina.

Raporti pretendon se një sherr shpërtheu kur Scott po zbriste nga një varkë çarter kur pronari i saj kërkoi që ai të largohej.

Sipas botimit, policia tha se Scott “u bë i inatosur duke bërtitur sharje, u largua dhe u kthye për të shqetësuar më shumë”.

Ai pretendon se ai pagoi një obligacion prej 650 dollarësh që përfshinte 500 dollarë për tarifën e shkeljes dhe 150 dollarë për dehje të çrregullt./prive