17:44 / E Mërkurë, 26 Janar 2022 / GF

Arrestohet 25-vjeçari, i dyshuar për plagosjen në Prishtinë

Më datë 21.01.2022, rreth orës 16:45, është raportuar se në rrugën “Ali Sokoli ” në Prishtinë, nga të shtënat me armë zjali ka mbetur i plagosur një person.

“Lidhur me këtë rast, policia ka identifikuar të dyshuarin; B. H, mashkull 25 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, i cili sot është intervistuar nga ana e policisë dhe me urdhër të prokurorit të shtetit i njejti është ndaluar për 48 orë, për tu proceduar më tej nën dyshimet për vrasje në tentative”, njofton policia.

Në të njejtën kohë polica ka sekuestruar edhe armën e cila dyshohet të jetë përdorur në rastin në fjalë; Revole e tipit ZORAKI, të cilën i dyshuari e kishte fshehur pas ngjarjes në një lokacion tjetër.