23:18 / E Mërkurë, 29 Maj 2024 / S Z

Arrestohet një person në Leposaviq, dyshohet për “vjedhje identiteti”

Një person është arrestuar  në Leposaviq, nën dyshimin për vjedhje të identitetit. Lajmin për “Indeksonline” e ka konfirmur zëvendës komandanti i policisë për rajonin e Veriut, Veton Elshani.

“Ky person ka dy identitete, njëri me dokumente serbe dhe tjetri me  dokumentacionin e Kosovës. Është  bastisur shtëpia e tij në Leposaviq. Është arrestuar dhe i është caktuar masa e arrestit për 48 orë”, ka thënë Elshani./Indeksonline/