07:08 / E Enjte, 15 Gusht 2019

Arrestohet personi që plagosi gjashtë oficer në Filadelfia

Një i dyshuar është arrestuar pasi plagosi gjashtë oficer në qytetin amerikan, Filadelfia.

Gjashtë oficerët e plagosur kishin pësuar lëndime jo të rrezikshme për jetë dhe janë liruar nga spitali.

Beteja me armë mes policisë dhe të dyshuarit shpërtheu derisa oficerët po bënin kontroll droge në një shtëpi në lagjen ‘Nicetoën-Tiago’.

Sipas mediave, besohet se emri i sulmuesit është Maurice Hill. Një ekip i ‘SËAT’ shpëtoi pesë policë të cilët ishin bllokuar me personin e armatosur në shtëpi./Indeksonline/