08:44 / E Premte, 09 Shkurt 2018

Arsenal shkruan historinë në futbollin modern

Arsenal bëhet klubi i parë në botë që ka një partner zyrtar të kriptovalutave.

Klubi ka arritur një marrëveshje me kompaninë e lojrave CashBet, e cila planfikon planifikon të lançojë monedhën e saj monetare CashBet Coin.

Monedha online është bërë për lojëra dhe ata do të kenë reklama në stadiumin Emirates gjatë ndeshjeve në shtëpi të Arsenalit.

Viani Venketesham, drejtori i marketingut të Arsenal, tha: “Ne jemi të kënaqur për të mirëpritur kriptovaluten Cashbet si partnerin tonë” . /IndeksOnline/