11:19 / E Martë, 24 Prill 2018 / indeksADMonline

Arsyet pse duhet t’i vizitoni ‘Ishujt Parajsë’ në Australi (Foto)

Pak mA� larg veriut, qA�ndrojnA� ‘Ishujt ParajsA�’ apo thA�nA� ndryshe 74 ishujt magjike.

Zona ka qenA� prej kohA�sh njA� destinacionin popullor pA�r jaht dhe ka shumA� pA�r tA� dhA�nA�.

VetA�m njA� pjesA� e vogA�l e ishujve janA� tA� banueshA�m dhe shumica janA� parqe kombA�tare tA� mbrojtura, duke lA�nA� shumA� pA�r tA� eksploruar mbi dhe nA�n ujA�, transmeton Indeksonline.

MA� poshtA� keni dhjetA� arsyet pse duhet vizituar ato:

-Plazhi A�mA� i njohur i Ishujve Magjike A�shtA� vendosur zakonisht nA� listat e dhjetA� plazheve tA� botA�s dhe thjeshtA� A�shtA� parajsA�

-Eksplorimi i ishujve me jaht

-Plazhi Airile

-Gjumi nA� tenda

-Ishulli Hamilton

-Pamja e zemrA�s

-Ushqimi

-Historia aborigjene

-UdhA�toni nA� njA� gjysmA� nA�ndetA�se ose vizitoni observatorin nA�nujor./Indeksonline/