12:30 / E Diele, 24 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

ASH-ja vendos sot nëse do të mbetet pjesë e qeverisë së Maqedonisë

Aleanca për Shqiptarët pritet që sot të vendos nëse do të mbetet edhe më tej në Qeveri apo do të shkoj në opozitë.

Vendimi do të merret nga Kuvendi Qendror i partisë i cili do të mbahet sot në Gostivar.

Nga ana tjetër kryeministri Zoran Zaev ka bërë të ditur se ai tashmë ka dërguar propozimin e tij për ministër të shëndetësisë dhe ai nuk vjen nga radhët e Aleancës.