75 Mall Live Search
21:58 / E Mërkurë, 19 Qershor 2024 / Gj. Sh

Asnjë si Shaqiri, me golin e shënuar ndaj Skocisë bëhet futbollisti i parë …

Xherdan Shaqiri ka shënuar një supergol sonte në ndeshjen Zvicër – Skoci.

Pikërisht me këtë gol, Shaqiri është bërë futbollisti i parë në histori që shënon gol në tre Kampionate Evropiane dhe tre Kampionate Botërore radhazi, shkruan IndeksOnline.

Ai shënoi në EURO në vitet 2016, 2020 dhe 2024, ndërsa në Kupën e Botës, në vitet 2014, 2018 dhe 2022./IndeksOnline/