17:03 / E Hënë, 13 Korrik 2020

Asnjëherë mos shtoni qumësht në vezët e fërguara, kjo është arsyeja!

Të gjithë kemi metodat tona kur bëhet fjalë për gatimin, por shtimi i qumështit në vezët tona të fërguara është një gabim që shumë prej nesh po bëjmë pa e kuptuar atë.

Mëngjesi është vaki më i rëndësishëm i ditës, dhe s’kanë si të mungojnë vezët, shkruan Mirror, transmeton Indeksonline.

Nëse jeni një nga personat që shtoni qumësht në vezët e fërguara, ndaloni tani.

Në një sondazh të bërë nga Buzzfeed për mendimet rreth vezëve, më shumë se 60 përqind e njerëzve thanë se shtojnë qumësht kur i fërgojnë ato, duke pretenduar se kjo i bën me krem.

Në fakt, kjo hollon aromën e tyre dhe i bën ato shumë gomë.

Dan Joines, i cili drejton disa restorante në Londër tha: “Asnjëherë mos shtoni qumësht në vezët tuaja të fërguara – kjo e largon aromën dhe i bën ato më të predispozuar të kthehen në gomë./Indeksonline/

Mos i humb