14:05 / E Diele, 08 Dhjetor 2019

Aston Martini hap fabrikë të re, vetëm për këtë arsye

Marka e njohur e veturave luksoze, Aston Martini ka njoftuar se do të hap një fabrikë të re për të nisur prodhimin e veturave DBX SUV.

Këtë fabrikë do ta hapë në Shën Athan, Uells prodhimi i kësaj veture do të fillojë në tremujorin e dytë të vitit 2020 dhe fillimisht do të punsohen 600 puntorë.

Vendi i kësaj fabrike është në një ish bazë të forcave ajrore mbretërore që ishte hapur në vitin 1938.

/Indeksonline/.

Mos i humb