23:53 / E Hënë, 30 Mars 2020 / indeksADMonline

Ata që e humbin punën për shkak të situatës emergjente, do të marrin nga 130 euro për tre muaj

Qeveria e Kosovës miratoi pakon emergjente fiskale.

Në këtë pako është miratuar vendimi që ata të cilët e humbin punën të paguhen për tre muaj nga buxheti i Kosovës, shkruan IndeksOnline.

Këta qytetarë do të ndihmohen me 130 gjatë muajve Prill, Maj dhe Qershor.

Kurse kjo buxhetit të Kosovës do t’i kushtojë katër milionë euro./indeksOnline/.