23:53 / E Hënë, 30 Mars 2020 / indeksADMonline

Punëtoret e marketeve, furrave dhe farmacive, përfitojnë 100 euro nga Pako Emergjente

Qeveria e Kosovës në detyrë, me pakon e re ka vendosur që pagesë shtesë në vlerë prej 100 euro, tu ndajë edhe punëtorëve të dyqaneve ushqimore, furrave dhe farmacive, shkruan Indeksonline.

Sipas njoftimit, pagesa do të bëhet për muajin Prill dhe Maj, në vlerë prej 3 milionë euro. /Indeksonline/