17:20 / E Shtunë, 09 Dhjetor 2023 / C E

Atalanta – Milan, formacionet zyrtare

Atalanta do të presë në shtëpi skuadrën e Milanit në orën 18:00.

Të dyja skuadrat janë në kërkim të tre pikëve, por nuk do të jetë e lehtë për asnjërën. Milan do të vazhdojë të ruajë distancën nga Inter dhe Juventus, pasi kuqezinjtë ndodhen në vendin e tretë me 29 pikë.

Nga ana tjetër, Atalanta ndodhet në vendin e nëntë me 20 pikë dhe kështu ata kërkojnë të afrohen në zonën e kompeticioneve europiane.