17:28 / E Mërkurë, 05 Gusht 2020

Atletico Madridi afër të firmos me James Rodrigues për një shumë modeste


Mediat spanjoll si dhe ato në tërë botën, po raportojnë së tashmë skuadra spanjolle Atletico Madridi ka rënë dakord me Realin për të firmosur me James Rodigues.


Me një shumë simbolike prej 13 milionë euro, sulmuesi kolumbian lehtë mund të jetë transferi i kësaj vere për Atletico Madridin, shkruan IndeksOnline.

Siç raportohet, Rodrigues nuk është në planet e Zidane as për sezonin e ri, dhe kështu madrilenët mund ta shesin  atë edhe për një çmim të lirë, kjo edhe shkaku i pandemisë.