17:27 / E Shtunë, 23 Maj 2020 / indeksADMonline

Autori i njohur largohet nga kujdesi intensiv pas tetë javësh në spital

Autori Michael Rosen është larguar nga kujdesi intensiv pasi ishte në spital për tetë javë.

74-vjeçari, i cili është më i njohur për poezitë dhe librat e tij u dërgua në kujdes intensiv në muajin mars, me gruan e tij Emma-Louise.

Ajo nuk e ka konfirmuar nëse gjendja e tij ka lidhje me koronavirusin

Novelist Michael Rosen Has Been Married Thrice. Learn More About ...

Sot Emma ka shkruar se burri i saj pas 8 javësh në spital, është larguar nga kujdesi intensiv. “Shërimi i tij po vazhdon në Ward dhe do të marrë kohë”, shtoi ajo.

Michael është baba i pesë fëmijëve – Eddie, Emile, Joe, Isaac dhe Elsie./Indeksonline/

Author Michael Rosen 'poorly but stable' say family - BBC News