14:04 / E Shtunë, 20 Prill 2024 / Gj. Sh

Ballkani dhe Drita kërkojnë fitoren, formacionet zyrtare

Sot do të zhvillohen tre ndeshje tepër interesante në futbollin kosovar.

Ndeshjet janë të vlefshme për javën e 28-të të AlbiMall Superligës së Kosovës, shkruan IndeksOnline.

Vëmendja kryesore është në stadiumin e qytetit nb Suharekë, ku dy skuadrat që po luftojnë për titull, Ballkani dhe Drita do të përballen me njëra tjetrën.

Skuadra suharekase aktualishtështë lidere e tabelës me 59 pikë, dy më shumë se “Intelektualët” nga Gjilani, që janë në vendin e dytë.

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Kolici, Thaqi, Dellova, Jashanica, Trashi, Halili, Kuc, Gripshi, Korenica, Hamidi, Kryeziu.

Drita: Maloku, B.Krasniqi, Mesa, Bejtullai, Astrit Thaqi, Dabiqaj, Baftiu, Ajzeraj, Prapashtica, Ovouka, Blerim Krasniqi./IndeksOnline/