21:22 / E Martë, 21 Mars 2023 / shkelqim osmanaj

Banda e majmunëve sulmon fëmijën 5 vjeç, babai hakmerret me grushte

Një video shokuese është bërë virale në internet teksa një bandë majmunësh në Tajlandë ka sulmuar një fëmijë 5 vjeç.

Prindërit Riley Whitelum, 38 vjeç dhe Elayna Carausu, 29 vjeç, ishin me pushime në Tajlandë së bashku me djalin e tyre të vogël Darvin, kur ai u sulmua nga një grup majmunësh në ishujt Ko Phi Phi.

Babai reagoi menjëherë duke goditur majmunët, por në fund mbeti kafshime e gërvishtje, ndërsa familje kërkoi të kryente injeksione për tetanozin dhe tërbimin.