21:39 / E Premte, 18 Shtator 2020

Basketbollisti 13 vjeçar nga Kosova, i bashkohet klubit të njohur turk

Talenti 13 vjeçar Erion Nixha nga qyteti i Prizrenit ka bërë një hap të madh në karrierën e tij si basketbollist.

Nixha, dje dhe zyrtarisht i është bashkuar skuadrës nga Stambolli i Turqisë, Darussafaka, shkruan IndeksOnlineNixha i gjatë 183-cm më parë ishte pjesë e klubit Kalaj të Prizrenit, ndërsa tani aventurën e tij do ta vazhdojë në Turqi te klubi i njohur atje, Darussafaka.


Basketbollisti i ri, do të jetë shpresa e Kosovës për të ardhmen.