21:57 / E Hënë, 17 Shkurt 2020

Batshuayi shpëton pa lëndime pas goditjes së rrezikshme nga Maguire

Chelsea është duke luajtur kundër Manchester United në kuadër të ligës angleze.

Mirëpo kjo ndeshje mund t’i kishte shkaktuar mjaftë lëndime futbollistit të Chelsea mirëpo ai ishte me fat dhe shpëtoi.

Futbollisti i United, Maguire e goditi futbollistin siç duket aksidentalisht, fatmirësisht Batshuayi nuk mori lëndime nga kjo goditje dhe Maguire shpëtoi pa u ndëshkuar./Indeksonline/.