23:39 / E Mërkurë, 13 Janar 2021 / I.S

Bayerni eliminohet nga Kupa e Gjermanisë

Bayern nuk arrin të mposhtë Holstein Kiel në penallti, dule ky që u zhvillua në kuadër të Kupës së Gjermanisë.

Klubi gjerman nga liga e dytë Holstein Kiel tregoi shpirt luftarak gjatë gjithë ndeshjes dhe nuk u dorëzua deri në fund.

Marc Roca, lojtari i Bavarezëve, nuk arriti që të shënojë penaltinë e 6-të për klubin, me ç’rast edhe u eleminuan nga DFB Pokal, ndërsa Fin Bartels konkretizoi penaltinë për ta dërguar klubin përpara.

Me këtë fitore, Kiel tani kalojnë në raundin tjetër të garës, konkretisht në 1/8-tën e finales.