11:47 / E Hënë, 16 Prill 2018

Bayernin e refuzuan kA�ta dy trajnerA�

Uli Hoeness ka konfirmuar seA� Bayern Munich ka angazhuar Niko Kovac pasi Thomas Tuchel dhe Jupp Heynckes refuzuan mundA�sinA� pA�r tA� menaxhuar kampionA�t e BundesligA�s sezonin e ardhshA�m.

KovaA�, 46, aktualisht trajner i Eintracht Frankfurt dhe do tA� marrA� pA�rsipA�r detyrA�n nga Heynckes nA� fund tA� sezonit nA� njA� marrA�veshje tre-vjeA�are, shkruan indeksonline.

Tuchel thuhej se ishte njA� nga favoritA�t pA�r tA� marrA� frenat nA� sezonin 2018-19, por ish-shefi i Dortmundit, sipas CEO tA� Bayernit, Karl-Heinz Rummenigge – tashmA� nA�nshkroi njA� marrA�veshje me njA� klub pa emA�r, qA� thuhet tA� jetA� Paris Saint-Germain.

Duke folur pA�r kA�rkimin e Bayernit pA�r njA� trajner Hoeness u thaA� gazetarA�ve : “U portretizua si njA� kA�rkim i dA�shpA�ruar. TA� dy ne dhe Hasani [Salihamidzic] janA� pA�rpjekur pA�r njA� kohA� shumA� tA� gjatA� pA�r tA� bindur Juppin.

“Kur e kuptuam nA� njA� bisedA� pA�rfundimtare, se ai nuk po e bA�nte atA�, ne po flisnim me trajnerin, i cili ishte i lirA�, Thomas Tuchela�?

“Ai na tha se ai kishte vendosur tashmA�. Kjo ishte njA� turp, por jo njA� tronditje pA�r ne. Ai gjithashtu nuk kishte ofertA� pA�r kontratA�, por ishte oferta e njA� bisede tA� pA�rbashkA�t me ne tA� dy, me Hasanin qA� ai kishte takuar mA� parA�a�?

“Pastaj disa ditA� mA� vonA� u takuam pA�rsA�ri brenda vendit dhe vendosA�m qA� kandidati ynA� i preferuar tani A�shtA� Niko KovaA�. Dhe kA�shtu ndodhi “. /IndeksOnline/