75 Mall Live Search
22:27 / E Hënë, 29 Maj 2023 / AR

Bebe Rexha flet hapur për shtimin e peshës pas diagnozës: “Më kanë lënduar..”

Bebe Rexha ka folur hapur për vështirësitë e të qenit në sy të publikut.

Të enjten, kantautorja, 33 vjeçe, u ndal në “The Jennifer Hudson Show” dhe u tregua e sinqertë se sa “e vështirë” ka qenë që nga shtimi në peshë pas diagnozës së saj të fundit të PCOS, ose sindromës së vezores policistike.

asi foli për fillimin e saj në muzikë — Rexha filloi të shkruante këngë në moshën 13-vjeçare! — prezantuesja Jennifer Hudson e ndryshoi temën në pozitivitet trupor dhe e pyeti yllin e popit për një përvojë shqetësuese në mediat sociale.

Këngëtarja e “I’m Good (Blue)” zbuloi se kohët e fundit ka lexuar disa komente rreth shtimit të peshës në një video të TikTok.

“Dëgjo, ne jemi në sy të publikut, kështu që kjo me siguri do të ndodhë,” i tha ajo Hudson, “Unë isha shumë më e dobët dhe fitova pak peshë – kjo vjen me territorin. Nuk jam e inatosur për këtë sepse është e vërtetë, por kur sheh gjëra të tilla… më kanë lënduar.”

“Ju nuk e dini se çfarë po kalon dikush, çfarë po kalon në jetën e tyre, kështu që është disi e vështirë. Por jemi në vitin 2023 … nuk duhet të flasim për peshën e njerëzve.” shtoi ajo, pas një duartrokitjeje të madhe nga Hudson dhe publiku.