75 Mall Live Search
23:37 / E Hënë, 29 Maj 2023 / AR

Begaj: Asnjë pretekst nuk mund të përdoret për të penguar zbatimin e plotë të marrëveshjes së Brukselit dhe Ohrit

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka reaguar mbi zhvillimet shqetësuse në veri të Kosovës.

Ai ka dënuar ashpër keqpërdorimin e popullsisë serbe të veriut të Kosovës dhe dhunën e papranueshme ndaj KFOR-it në Kosovë, raporton Indeksonline.

Begaj thotë se asnjë pretekst nuk mund të përdoret për të penguar zbatimin e plotë të marrëveshjes së Brukselit dhe Ohrit.

Reagimi i plotë: