18:23 / E Premte, 07 Gusht 2020

Bëhen të gjithë bashkë, deputetët votojnë PRO ligjit anti-Covid

77 vota për, 1 kundër dhe asnjë apstenim, Kuvendi i Kosovës ka miratuar në shqyrtim Projektligjin e parë projektligji për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19 në Kosovë.

Ky projektligj u iniciua në prill – më shumë se 3 muaj më parë.

Edhe dy partitë opozitare, VV dhe PDK votuan pro. /Indeksonline/