22:40 / E Premte, 24 Mars 2023 / Gj. Sh

Belgjika shënon fitore të lehtë ndaj Suedisë

Belgjika ka shënuar fitore të lehtë si mysafire e Suedisë, në ndeshjen e parë kualifikuese për Kampionatin Evropian ”Euro 2024” që do të mbahet në Gjermani.

Rezulatati përfundimtar i ndeshjes ishte 3-0, shkruan IndeksOnline.

Vendimtar në këtë ndeshje ishte sulmuesi i Interit, Romeu Lukaku, i cili shënoi hat-trick në minutat 35, 49 dhe 83./IndeksOnline/