17:12 / E Diele, 26 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Berberi që rruan qepallat e njerëzve!!! (Video/Foto)

Ndoshta ky artikull nuk është për t’u lexuar nga gjithkush vetëm se mund të shkaktojë ulërima tek veshi juaj, kërcënime të brendshme dhe dëshpërime shpirtërore.

Pra në çdo rast mund të mos e keni artikullin e juaj të preferuar nëse nuk mund të jeni të durueshëm.

Xiong Gaowu është një berber që punon në Chengdu të Kinës. Përveç flokëve dhe rruajtjeve standarde,a i ofron një trajtim mjaft të pazakontë.

Ai bën një gjë të “tmerrshme” teksa rruan qepallat e njerëzve,  brenda qepallave të tyre, transmeton Indeksonline.

Kjo gjë njihet atje si larja e syve, apo pastrimi më i thellë i tyre. Pra sipas tyre heqja e këtyre qimeve bën që sytë të jenë më të pastër. Duhet të jesh i qetë,madje shumë i qetë për ta përballuar.

Madje thuhet se këtë teknikë ai e ka mësuar që nga 1080-ta./Indeksonline/

 

Xiong Gaowu, a 62-year old street barber cleans his customer’s eye using a silver stick in Chengdu, Sichuan province, China November 18, 2017. Picture taken November 18, 2017. REUTERS/Tyrone Siu
A customer looks on as Xiong Gaowu, a 62-year old street barber cleans his eye using the straight razor in Chengdu, Sichuan province, China November 18, 2017. Picture taken November 18, 2017. REUTERS/Tyrone Siu TPX IMAGES OF THE DAY
Xiong Gaowu, a 62-year old street barber cleans his customer eye using the straight razor in Chengdu, Sichuan province, China November 18, 2017. Picture taken November 18, 2017. REUTERS/Tyrone Siu