75 Mall Live Search
17:05 / E Enjte, 14 Shkurt 2019 / indeksADMonline

Bill Gates tregohet shumë bujar, thotë se nuk e meriton pasurin që e ka

Bill Gates është njëri nga njerëzit më të pasur në botë dhe është ndër njerëzit që paguan më së shumti taksa shtetit. Por ai beson përkundër që ka paguar me miliarda euro, duhet të paguaj më shumë taksa.  

Në një intervistë Gates tha se ai nuk e meriton pasurin që e ka. Tutje ai shtoi se tatimin që paguan është shumë i vogël, transmeton Indeksonline.

“Kam paguar më shumë se dhjetëra miliarda dollarë por më duhet të paguaj më shumë”, tha Gates.

Po ashtu biznesmeni i njohur  ka thënë se 90% të pasurisë do ta dhuroj për bamirësi kur të pensionohet./Indeksonline/