18:13 / E Martë, 15 Maj 2018

BlackBerry Key2, mësohen detajet e telefonit të ri

Ish prodhuesi i njohur i telefonëve, BalckBerry është gati për tu rikthyer përsëri në treg me një model të ri.

BlackBerry Key2 quhet modeli i ri që do të lansohet me datë 7 qershor të këtij viti.

Çmimi i këtij telefoni do të jetë 450 dollarë.

KeyTwo do të ketë Wi-Fi me dy banda (2.4GHz dhe 5GHz) dhe do të vijë me Android Oreo. Telefoni do të ketë kamerë të dyfishtë në pjesën e pasme./Indeksonline/