08:45 / E Martë, 26 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

BlackBerry zbret çmimin e telefonit të ri

Kur BlackBerry Keyone Black Edition u lansua në Kanada, telefoni i famshëm kushtonte  799 dollarë kanadez.

BlackBerry ka zbritur tani çmimin e telefonit në Kanada. BlackBerry Keyone Black Edition tani është në dispozicion në Kanada për 648 dollarë.

Ky çmim më i ulët është në dispozicion në Walmart në Kanada. BlackBerry Keyone Black Edition vjen me një ekran 4.5 inch me një rezolucion prej 1620 x 1080 pikselëve.

Pajisja është mundësuar nga procesori Qualcomm Snapdragon 625 dhe vjen me një GPRS Adreno 506. Specifikat e tjera përfshijnë 32GB hapësirë të brendshme për ruajtje dhe 3GB RAM, gjithashtu ka një slot microSD kartelash që mbështet kartat deri në 2TB në madhësi.

BlackBerry Keyone Black Edition gjithashtu vjen me kamerat e përparme dhe të pasme. Në pjesën e përparme të telefonit ekziston kamera me 8 megapiksel për Selfie, në anën e pasme ka kamerë me 12 megapiksel për video dhe foto. Keyone gjithashtu ka një bateri 3505 mAh dhe vjen me tastierën fizike QWERTY.