12:24 / E Enjte, 11 Tetor 2018

Boeing C-17 rrezikon jetën e banorëve, fluturon ulët në qytetin e mbushur me ndërtesa

Një punëtor i një zyre  ka mbetur i tmerruar kur ka kapur pamje e një aeroplani ushtarak i cili fluturonte pak metra larg ndërtesave të mëdha të mbushura me banorë.

The Boeing C-17 shihet në pamje duke fluturuar në mes të ndërtesave të mëdha, e cila la përshtypjen se do përsëritej tragjedia e 11 shtatorit.

Në minutën e fundit piloti arrin të evitoj ndonjë tragjedi të mundshme duke drejtuar aeroplanin drejt hapësirës qiellore.

Videoja është shpërndarë nëpër rrjetet sociale e cila është cilësuar si budallallëk dhe e rrezikshme për banorët e asaj ane./Indeksonline/