11:47 / E Enjte, 23 Maj 2024 / G T

“Bombë” nga Arabia, Al-Hilali interesohet për yllin portugez

Al-Hilal kërkon të përforcojë edhe më shumë skuadrën e tyre.

Kampionët e Arabisë Saudite, kanë kthyer sytë nga Serie A ku po interesohet për yllin e Milanit, Rafael Leaon.

Leao, ka një klauzolë prej 175 milionë eurove me Al-Hilalin që është e gatshme të paguajnë këtë shifër.

Me këtë transferim, Al-Hilal synon që të shtojnë edhe një yll tjetër pas blerjeve të bujshme vitin e kaluar dhe synon të pushtojë Kupën e Botës për Klube, që mbahet verën e ardhshme./IndeksOnline/