08:25 / E Martë, 17 Prill 2018

Bonucci pA�r penalltinA� nA� Madrid: Fal Zotit nuk isha aty!

Legjenda e Juventusit, Gianluigi Buffon humbi kontrollin kundA�r Real Madridit, ndA�rsa ishi-bardhezinjA�ve, Leonardo Bonucci thotA� se do ta bA�nte tA� njA�jtA�n gjA�.

Italiani e pranoi se do ta humbte kontrollin nA� mA�nyrA�n e njejtA� si tA� portierit, Buffon nA�se do tA� ishte anA�tar i Juventusit, transmeton IndeksOnline.

Gjyqtari anglez dhuroi njA� penallti nA� sekondat e fundit nA� ndeshjen Real Madrid a�� Juventus, qA� iu kushtoi kA�tyre tA� fundit me eliminim nga Liga e KampionA�ve.

a�?UnA� mendova mirA� dhe thash, faleminderit Zotit qA� nuk isha atya�?, tha Bonucci pA�r Premium Sport.

a�?Gigi A�shtA� portier me historinA� mA� tA� mirA� tA� futbollita�?, ka thA�nA� lojtari i Milanit.

Bonucci u largua nga a�?Zonja e VjetA�ra�? gjatA� afatit veror tA� vitit tA� kaluar, dhe u transferua nA� Milan./IndeksOnline/