14:23 / E Enjte, 22 Tetor 2020

“Britmat e Astrit Deharit“ – shpërthen Tomë Gashi, sjell detaje të reja

Avokati i rastit “Astrit Dehari“, Tomë Gashi, ka sjell detaje të reja nga procesi i hetimit të vdekjes së aktivistit të Vetëvendosjes.

Pse sipas Gashit, vdekja me plot të panjohura e Astrit Deharit ishte një vrasje politike?

Çfarë provash sjell Tomë Gashi dhe cilat janë anomalitë e procesit?

Shiheni videon e mëposhtme.