21:17 / E Hënë, 28 Nëntor 2022 / GF

Burj Khalifa “vishet” kuq e zi

Ndërtesa më e lartë në botë, Burj Khalifa, ka marrë format e flamurin kuq e zi.

Në këtë ndërtesë që ndodhet në Dubai është shfaqur flamuri i kombëtar shqiptar, me prapavijë të kuqe dhe me shiponjën e zezë dykrenare në mes.

Burj Khalifa është është 829.8 metra e lartë.

Videon e këtyre momenteve ku flamuri kombëtar ndriçon në qiellin e errët të Dubait e ka publikuar kryeministri shqiptar, Edi Rama.