17:32 / E Premte, 03 Maj 2019 / indeksADMonline

Caktohen gjyqtarët e Superligës, ja kush do të gjykojë ndeshjet e Ferronikelit, Prishtinës e Llapit

Federata e Futbollit të Kosovës i ka caktuar gjyqtarët për Javën e 30-të në Superligë dhe të 27-tën në Ligën e Parë të Futbollit të Kosovës.

Genc Nuza do ta drejtojë ndeshjen e derbit në Drenicë që zhvillohet mes Drenicës e Ferronikelit.

Drita-Prishtina gjykohet nga Selim Isufi, ndërsa Llapi-Trepça 89 drejtohet nga Besfort Kosumi./Indeksonline/