11:12 / E Mërkurë, 02 Maj 2018 / indeksADMonline

“Çarten” kengurët, i plagosin turistët (Foto +16)

Disa turistë janë sulmuar nga kengurët në qytetin Morisset. Një nga arsyet për agresivitetin e kengurëve thuhet se është numri i madh i vizitorëve dhe mossjellja e ushqimit nga ta për kengurët.

“Kengurët janë mësuar që secili vizitor tu sjellë atyre së paku një karrot” ka thënë një ekspert australian.

Raportohet se kengurët u kanë shkaktuar plagë të ndryshme vizitorëve duke sjellur panikë në vend./Indeksonline/

Temat: