08:54 / E Martë, 11 Gusht 2020

Çdo femër duhet ta lexojë këtë tekst të Rozana Radit

Ajo njihet për këngë me mesazhe të fuqishme.

Pika e saj e fortë janë baladat, prandaj edhe numëron çmime në festivale të ndryshme.

Por, Rozana Radi është edhe një feministe, e për të gjitha femrat ajo vjen me një tekst që secila duhet ta lexojë.

Këtë këngëtarja dhe aktorja e ka shkruar në rrjetin social Instagram.

View this post on Instagram

Sot jam e forte sepse dje kam qene e brishte, qesh sot sepse dje kam qene e trishuar . Jetoj te sotmen sepse asgje nuk eshte me e sigurte neser. Jeta me ka kafshuar keq disa here me force , kam qene jam e do te jem nje grua e guximshme. Dikur i kan patur kembet te mbushura me plage , kam ndjere zemren time te thyhet nga padrejsite qe me kane bere, kam marre me shume faje mbi vete sec kam bere . E njoh mire friken dhe deshperimin aq mire sa qe nuk kam patur zgjidhje tjeter vec te perballem me to. Nuk kam lejuar qe fjalet e njerzve te me merrnin jeten para kohe por jam ringritur me fuqi aeroplani dhe kesaj here keni perball jush nje grua te forte, qa ka patur dhe do kete gjithmone momente dobesie por qe nuk iken kurre prej tyre. Jam e gatshme te pranoj ate qe jeta ka projektuar per mua, pa asnje rezerve. Kam kuptuar qe momentet qe na mesojne ne jete jane ato momente kur jeta komplikohet. E rendesishme eshte te zbulosh nje bote ku te rilindesh e te vazhdosh te shkruash historine e jetes tende e cila do te filloje keshtu: – Sot jam e forte sepse dje kam qene e brishte!

A post shared by 🆁🅾🆉🅰🅽🅰 🆁🅰🅳🅸 🥀 (@rozana_radi) on