19:30 / E Martë, 11 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Cher vitin e ardhshëm me koncert të madh në Britani

Cher ka konfirmuar detajet e datave të turnesë në Mbretërinë e Bashkuar pas më shumë se 14 viteve.

Ikona pop do të luajë në Londër, Manchester, Birmingham, Glasgow dhe Leeds në tetor të vitit të ardhshëm.

Përveçse duke luajtur një përzgjedhje të gjerë të hitet nga katalogu i saj i mirënjohur, Cher do t’i trajtojë fansat edhe me këngët nga albumi i saj ABBA që doli në fillim të këtij viti. Datat mund të gjenden në mënyrë të plotë më poshtë.

TETOR 2019

20 O2, Londër
24 Arena, Mançester
26 Arena Birmingham, Birmingham
28 SSE Hydro, Glasgow
30 First Direct Arena, Leed

Temat: