12:27 / E Enjte, 28 Shtator 2023 / L K

Chiellini qenka ai i njëjti, temperament dhe provokues

Giorgio Chiellini vazhdon të jetë në futbollin aktiv si futbollist i Los Angeles. Ylli italian është përfshirë në një konflikt në ndeshjen ndaj Tigres.

Ish-lojtari i Juventusit u gjend përballë Cordova, i cili po ngadalësonte shërbimin e tij duke e penguar atë.

Chiellini fillimisht e shtyu dhe më pas e gjuajti topin në drejtim të tij , duke shkaktuar reagimin e kundërshtarëve të tij./Indeksonline/