21:02 / E Hënë, 15 Gusht 2022 / GF

Çifti Beckham rrezikon burg për këtë gabim?

Kohët e fundit, Daily Mail publikoi një seri fotosh ekskluzive të pushimeve të familjes Beckham në superjahtin Seven prej 5 milionë funtesh pranë ishullit Key Biscayne (Florida, SHBA).

The Beckhams are in danger of going to jail for allowing Harper Seven to ride a jet ski?  - Photo 2.

Më e diskutueshme është fotografia e Harper Seven duke hipur në një ski jet me një vajzë që bën sërf në det. Ndërkohë, David dhe Victoria Beckham dhe djali i tyre Romeo janë duke shijuar pijet në jaht.

The Beckhams are in danger of going to jail for allowing Harper Seven to ride a jet ski?  - Photo 3.

Sipas paparacëve, motoçikleta e ujit ka qenë duke rritur shpejtësinë kur është përmbysur papritur. Familja Beckham pa me shqetësim shpëtimtarët që ndihmonin t’i kthenin dy vajzat në jaht.

The Beckhams are in danger of going to jail for allowing Harper Seven to ride a jet ski?  - Photo 4.

Një zëdhënës i Komisionit për Ruajtjen e Peshkut dhe Kafshëve të Egra në Florida më vonë dënoi Beckhams që lejuan vajzën e tyre 11-vjeçare të hipte në një ski jet.

“Është e pamatur të lejosh me dashje një fëmijë të mitur të ngasë një jet ski në një rrugë ujore publike. Ligji e ndalon këtë. Plazhet janë të mbushura me varkë dhe notarë. Siguria e tyre është objektivi ynë numër një. Nëse një nga stafi ynë zbulon shenja të një fëmije të mitur duke hipur në një ski, ata do të flasin me një prind ose kujdestar nëse janë afër dhe kanë qenë në dijeni të aktivitetit, “tha zëdhënësi.

Dihet se ligji i Floridës parashikon që çdokujt nën moshën 14 vjeç ndalohet të përdorë një jet ski, nëse shkelet, prindërit ose kujdestarët do të gjobiten ose do të burgosen për 12 muaj.

Një burim i afërt me familjen Beckham zbuloi se gjithçka është zgjidhur. “Situata është shumë mirë nën kontroll, David dhe Victoria janë të dy njerëz shumë të përgjegjshëm,” tha burimi, duke mos harruar të theksojë se Harper Seven dhe vëllezërit e saj të dy kanë përvojë në ngasjen e skive jet. pushime të shpeshta në plazh.

Muajin e kaluar, Harper u pa gjithashtu duke hipur në një ski në Rivierën Franceze (Francë). Megjithatë, qyteti bregdetar nuk i ndalon fëmijët ta përdorin këtë mjet.