16:51 / E Hënë, 29 Qershor 2020

Çifti drejton armët ndaj turmës që shkon drejt shtëpisë së kryetares të St. Louis

Një çift i drejtoi armët ndaj protestuesve në Shën Louis, të cilët marshuan drejt shtëpisë së kryebashkiakes për të kërkuar dorëheqjen e saj pasi ajo lexoi emrat dhe adresat e disa banorëve që mbështetën shpifjen e departamentit të policisë gjatë një konference në internet.

Një video e shpërndarë në media sociale tregoi çiftin e armatosur që qëndronte jashtë shtëpisë së tyre në lagjen e pasur të Central West End, të qytetit të Misurit.

Nuk ishte e qartë menjëherë nëse policia e St. Louis ishte në dijeni të incidentit.

Grupi prej të paktën 500 personash po shkonte drejt shtëpisë së kryebashkiakes Lyda Krewson, duke brohoritur, “dorëhequ Lyda, merri policët me vete“./Indeksonline/

Mos i humb