13:14 / E Mërkurë, 14 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Cila skuadër ka tifozërinë më të mirë në botë

Çdo skuadër futbolli ka nevojë për mbështetje të mrekullueshme dhe MARCA ka sjellur disa nga tifozëritë më të mira.

Në listën e mëposhtme, janë tifozëritë më të votuara nga lexuesit e gazetës në fjalë, transmeton IndeksOnline.

1. Betis

2. Atlético de Madrid
3. Liverpool
4. Borussia Dortmund
5. Boca Juniors
6. Sevilla
7. Real Madrid
8. Athletic Club
9. River Plate
10. F.C. Barcelona
11. Valencia
12. Celtic de Glasgow
13. Palmeiras
14. Independiente de Avellaneda
15. Eintracht de Fránkfurt
16. Napoli
17. Galatasaray
18. Olympiacos
19. Schalke 04
20. Peñarol
21. Milan
22. Raja Casablanca
23. Corinthians
24. Racing de Avellaneda
25. Wydad Casablanca
26. Flamengo
27. Inter
28. Nacional
29. Atlético Nacional
30. Fenerbahce
31. Colo Colo
32. Olympique de Lyon
33. Persépolis
34. América de México
35. Chivas de Guadalajara
36. Tigres
37. Gremio
38. Al Ahly
39. PSG
40. Millonarios
/IndeksOnline/