20:06 / E Martë, 27 Shtator 2022 / Andronika

Çitaku: Betejën e kemi me Albin Kurtin

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku ka thënë se kur vjen puna te mbështetja e Hashim Thaçit dhe luftëtarëve të UÇK-së, nuk ia zgjat dorën askujt dhe se rreth kësaj do të flasin faktet.

Ajo më tutje ka shkruar se UCK nuk është vetëm e PDK-së por e Kosovës.

Duke theksuar se duhet ndarë gjërat, dhe se betejën për të ardhmen e kemi me Albin Kurtin./IndeksOnline/