17:59 / E Shtunë, 20 Prill 2024 / Gj. Sh

City-Chelsea, formacionet zyrtare

Manchester City dhe Chelsea do të ballafaqohen në gjysmëfinale të FA Cup.

Ndeshja do të zhvillohet në “Wembley”, duke nisur nga ora 18:15.

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare nga dy anët.

Erling Haaland nuk do të jetë fare në këtë takim për shkak të një lëndimi dhe në vend të tij do të luaj Julian Alvarez.

Ndërsa te Chelsea nuk ka ndonjë mungesë të theksuar.

Image
Image