12:51 / E Premte, 20 Korrik 2018

Çka janë nishanet e vogla në lëkurë

Nishanet e reja në lëkurë, si pikëla, shkaktohen nga ekspozimi i gjatë në diell.

Ato janë një mënyrë për mbrojtjen e lëkurës nga dielli.

Kur shfaqen nishane të reja në lëkurë ose një nishan ndryshon formë dhe ngjyrë, do të ishte mirë të bënit një kontroll tek dermatologu./Indeksonline/