10:47 / E Shtunë, 06 Janar 2018 / indeksADMonline

Dardan Islami me një mesazh interesant për personat që po braktisin Vetëvendosjen

Analisti Dardan Islami ka komentuar dorëheqjet e fundit në Lëvizjen “Vetëvendosje”. Sipas tij, personat që u larguan nga kjo parti nuk paskan pas kurrfarë dashurie ndaj themeluesit, Albin Kurti.

Andaj, Islami thotë se më shumë “dashuri” paska ai sesa zyrtarët dhe deputetët që u larguan  nga LVV-ja.

“Po del qe une e pasna dasht Albinin ma shume se kta follirantat e vet”, ka shkruar ai në “Facebook”.

Ndryshe, qarja e theksuar në LVV ka nisur pas publikimit të një sms ku deputetja Aida Dërguti e quajti Kurtin “mut”. Pas saj, edhe 7 zyrtar të tjerë të partisë braktiën partinë, por jo edhe postin e deputetit. /Indeksonline/