20:12 / E Premte, 15 Mars 2019

David Luiz do të luaj në Europa League ndaj “klonit” të tij

Shorti i hedhur sot në Europa League ka vënë Chelsean përballë ndaj befasisë më të mëdha të kësaj gare, skuadrës çeke, Slavia Prague.

Kjo përballje do të jetë interesante edhe për një arsye tjetër. David Luiz do të ketë rival futbollistin që i ngjanë më së shumti.

Bëhet fjalë për mbrojtësin e ri çek, David Kral.

FK Mladá Boleslav vs FK Teplice, Městský stadion Mladá Boleslav am 01.09.2018.

20 vjeçari gjithmonë është krahasuar me mbrojtësin brazilian për dukjen dhe stilin e tij të lojës. /Indeksonline/